Jubileusz 75 – lecia Oddziału Częstochowskiego PTG

Jubileusz 75 – lecia Oddziału Częstochowskiego PTG

W sobotę 10 września w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn odbyło się uroczyste spotkanie kończące obchody jubileuszu 75-lecia naszego Oddziału. Patronat nad tą uroczystością objął Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Pan Tomasz Kucharski. Gościem szczególnym był prof. Antoni Jackowski – Honorowy Przewodniczący PTG. Jest on mocno związany z Olsztynem, bo spędził w nim wraz z rodziną lata II wojny światowej. Wspomnienia Profesora o latach dzieciństwa w Olsztynie były bardzo wzruszające. Uczestnicy spotkania otrzymali przygotowaną przez prof. Antoniego Jackowskiego publikację Olsztyn – nasza Mała Ojczyzna (1939-1945).

Przewodnicząca PTG prof. Urszula  Myga – Piątek wręczyła Przewodniczącej Oddziału Częstochowskiego  Urszuli Gospodarek list gratulacyjny, w którym m.in. napisano: Oddział Częstochowski od zawsze funkcjonuje niezwykle prężnie, mimo że działalność prowadzi poza głównymi ośrodkami akademickiej geografii w Polsce. Życzymy Państwu kontynuowania pięknych inicjatyw realizowanych na styku geografii i krajoznawstwa. Życzymy odważnego podejmowania nowych wyzwań.

Z okazji Jubileuszu okolicznościowymi dyplomami zostały uhonorowane instytucje, organizacje i prywatne osoby działające na rzecz naszego Oddziału lub z nim współpracujące. Lista uhonorowanych znajduje się poniżej.

Jubileusz dyplomy

Komentarze zostały zablokowane.